CZEKAJĄ NA POŚWIĘCENIE – „NOWE” DZWONY I NIE TYLKO

W niedzielę (14.06.) o godz. 16.00 bp Sławomir Oder odprawi Mszę św. dziękczynną w int. fundatorów naszych dzwonów i witraża. W czasie Mszy odbędzie się poświęcenie dzwonów. Prezentem na czas jubileuszu 115 rocz. poświęcenia naszego kościoła są odmalowane drzwi wejściowe naszego kościoła (fund. Piotr Kiedos), odnowione figury aniołów ustawione przy tabernakulum, witraż – pamiątka Roku Świętego 2025 (fund. rodziny Reszka i Kuś), nowe dzwony (fund: Iwona Dec, ks. prał. Marcin Stokłosa, Jadwiga i Zygmunt Kulczyńscy, Irena i Franciszek Dzwonkowscy) oraz defibrylator zew. AED (fund. ISOVER).

 

Czas na nowy witraż

W naszym kościele zostały wymontowane okna witrażowe w celu przygotowania ich pod nowy witraż, którym będzie logo Roku Świętego 2025. Nowy witraż wykona Pracownia Witraży Ireneusz Franusik z Nakła Ślaskiego. Dziękujemy rodzinom Reszka i Kuś za sponsorowanie tej inwestycji.

Pamiętam w XX rocznicę…

Pamiętamy w XX rocznicę śmierci o naszym proboszczu ks. Leopoldzie Rychcie, pierwszym diecezjalnym kapelanie policji. Z tej okazji 10 maja o godz. 11.00 w naszym bojkowskim kościele będziemy modlili się m.in. za zmarłego ks. Leopolda oraz w int. policji. Ponadto włączymy w modlitwę naszych strażaków z OSP Gliwice – Bojków z okazji niedawno obchodzonego Międzynarodowego Dnia Strażaka. Mszy przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Mariusz Setlak, kapelan strażaków powiatu gliwickiego i jałmużnik biskupa gliwickiego.