POŚWIĘCENIE DZWONÓW DLA NASZEGO KOŚCIOŁA
AKTU BŁOGOSŁAWIENIA DOKONAŁ BP GLIWICKI SŁAWOMIR ODER

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
Gliwice (Bojków)
POŚWIĘCENIE DZWONÓW DLA NASZEGO KOŚCIOŁA
AKTU BŁOGOSŁAWIENIA DOKONAŁ BP GLIWICKI SŁAWOMIR ODER

W niedzielę (14.06.) o godz. 16.00 bp Sławomir Oder odprawi Mszę św. dziękczynną w int. fundatorów naszych dzwonów i witraża. W czasie Mszy odbędzie się poświęcenie dzwonów. Prezentem na czas jubileuszu 115 rocz. poświęcenia naszego kościoła są odmalowane drzwi wejściowe naszego kościoła (fund. Piotr Kiedos), odnowione figury aniołów ustawione przy tabernakulum, witraż – pamiątka Roku Świętego 2025 (fund. rodziny Reszka i Kuś), nowe dzwony (fund: Iwona Dec, ks. prał. Marcin Stokłosa, Jadwiga i Zygmunt Kulczyńscy, Irena i Franciszek Dzwonkowscy) oraz defibrylator zew. AED (fund. ISOVER).

W naszym kościele zostały wymontowane okna witrażowe w celu przygotowania ich pod nowy witraż, którym będzie logo Roku Świętego 2025. Nowy witraż wykona Pracownia Witraży Ireneusz Franusik z Nakła Ślaskiego. Dzi
ękujemy rodzinom Reszka i Kuś za sponsorowanie tej inwestycji.

Pamiętamy w XX rocznicę śmierci o naszym proboszczu ks. Leopoldzie Rychcie, pierwszym diecezjalnym kapelanie policji. Z tej okazji 10 maja o godz. 11.00 w naszym bojkowskim kościele będziemy modlili się m.in. za zmarłego ks. Leopolda oraz w int. policji. Ponadto włączymy w modlitwę naszych strażaków z OSP Gliwice – Bojków z okazji niedawno obchodzonego Międzynarodowego Dnia Strażaka. Mszy przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Mariusz Setlak, kapelan strażaków powiatu gliwickiego i jałmużnik biskupa gliwickiego.
