Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Gliwice-Bojków Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Gliwice-Bojków

...

282okres zwykły.jpg

Msze św. gregoriańskie

News

Zdarza się, że co jakiś czas zwykle z tyłu jednego czy drugiego kościoła ktoś zostawia plik kartek z modlitwą zwaną "Nowenną do św. Judy Tadeusza". Modliwa jak modlitwa - w jej treści nie kryłoby się może nic złego, gdyby nie ostatnie zdania, które czynią z Pana Boga kogoś w rodzaju "automatu do spełniania życzeń"'. Owe kontrowersyjne zdania brzmią mniej więcej tak: "Jeśli codziennie przez 9 dni 6 razy odmówi się tę Nowennę, nie zdarzyło się, by ktoś nie został wysłuchany". I "P.S." do tego: 'Przepisz tę nowennę 12 razy i wyłóż w kościele'. Brzmi jak wróżba, jak magia, a to stoi w zdecydownej sprzeczności z I Przykazaniem Bożym: 'Nie będziesz miał bogów swiss replica watches cudzych przede Mną'. Jak w takim kontekście wytłumaczyć istniejący w Kościele zwyczaj odprawiania trzydziestu Mszy św. pod rząd, zwanych Mszami gregoriańskimi? Czy i tu nie ma jakiejś przesady, mitu, przesądu? Warto poświęcić temu tematowi chwilę uwagi.

:: więcej

Intencja Apostolstwa Modlitwy na PAŹDZIERNIK 2018

260różaniec3.jpg

Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

:: więcej

W najbliższym czasie

Porzadek Mszy Św.

w październiku:

poniedziałek 18:00
wtorek 18:00
środa 18:00
czwartek  8:00*
piątek 18:00
sobota 18.00**

niedziela i święta:
8:30    10:30     16:00