Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Gliwice-Bojków Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Gliwice-Bojków

...

282okres zwykły.jpg

Msze św. gregoriańskie

News

Zdarza się, że co jakiś czas zwykle z tyłu jednego czy drugiego kościoła ktoś zostawia plik kartek z modlitwą zwaną "Nowenną do św. Judy Tadeusza". Modliwa jak modlitwa - w jej treści nie kryłoby się może nic złego, gdyby nie ostatnie zdania, które czynią z Pana Boga kogoś w rodzaju "automatu do spełniania życzeń"'. Owe kontrowersyjne zdania brzmią mniej więcej tak: "Jeśli codziennie przez 9 dni 6 razy odmówi się tę Nowennę, nie zdarzyło się, by ktoś nie został wysłuchany". I "P.S." do tego: 'Przepisz tę nowennę 12 razy i wyłóż w kościele'. Brzmi jak wróżba, jak magia, a to stoi w zdecydownej sprzeczności z I Przykazaniem Bożym: 'Nie będziesz miał bogów swiss replica watches cudzych przede Mną'. Jak w takim kontekście wytłumaczyć istniejący w Kościele zwyczaj odprawiania trzydziestu Mszy św. pod rząd, zwanych Mszami gregoriańskimi? Czy i tu nie ma jakiejś przesady, mitu, przesądu? Warto poświęcić temu tematowi chwilę uwagi.

:: więcej

Intencja Apostolstwa Modlitwy na LIPIEC 2018

260różaniec3.jpg

Intencja ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

:: więcej

W najbliższym czasie

Porzadek Mszy Św.

w okresie wakacji:

poniedziałek 7:00
wtorek 17:30
środa 17:30
czwartek  7:00
piątek 17:30
sobota 18.00*

niedziela i święta:
8:30    10:30     16:00