Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Gliwice-Bojków Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Gliwice-Bojków

Październik miesiącem modlitwy różańcowej

2015-10-02

211różaniec baner 2.jpg

Zapraszamy na nabożeństwa:

w tygodniu, o g. 17.30 (z wyj. czwartku)

w niedzielę, o g. 15.30

Ewangelia na 29 Niedzielę Zwykłą A

2017-09-30

278cezar moneta.jpg(Mt 22,15-21)
Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Go w mowie. Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby Mu powiedzieli: Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: Czemu Mnie wystawiacie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową! Przynieśli Mu denara. On ich zapytał: Czyj jest ten obraz i napis? Odpowiedzieli: Cezara. Wówczas rzekł do nich: Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga.

LSO ogłasza nabór!

2016-09-11

Zapraszamy dziewczęta i chłopców w wieku od 7 do 18 lat,

11foto.php.jpg275logo LSO.jpg
którzy chcieliby wstąpić
do grona Dzieci Maryi
oraz Ministrantów naszej parafii

na spotkania formacyjne,

które odbywają się
 w soboty, o godz. 9.15
w domu parafialnym

Do obowiązków Marianek należy służba w niedzielę, o g. 10.30. W tygodniu, w miarę możliwości, Marianki przychodzą na Msze św. z Nowenną do MBNP oraz w pierwsze soboty miesiąca. W maju i w październiku dziewczęta uczestniczą w nabożeństwach Maryjnych.

Służba ministrancka jest bardziej elastyczna, ponieważ codziennie sprawowane Msze św. pozwalają na swobodny wybór, kiedy podjąć służbę przy ołtarzu. Ministrant ma obowiązek służby na jednej z wybranych przez siebie Mszy w niedzielę oraz na jednej w ciągu tygodnia. Młodsi chłopcy służą dodatkowo na Mszy św. szkolnej.

Dla rodzin prawdziwie katolickich powinno być sprawą priorytetową, aby ich dzieci mogły rozwijać się w wierze i czerpać z bliskości źródła łask, jakie płyną z Eucharystii. Warto się zastanowić, czy wśród wielu zajęć, na które zapisujemy swoje pociechy, nie warto zainwestować również w takie, które będą kształtować i rozwijać ich wiarę? Tym bardziej, że akurat te zajęcia nie wymagają od rodziców nakładów finansowych.

--------------------

Przynależność do LSO to nie tylko modlitwa, ale też integracja wszystkich członków poprzez uczestnictwo w różnych imprezach i wyjazdach. Zapraszamy do obejrzenia kilkuminutowego filmu o wyjazdach zorganizowanych w zeszłym roku.

Uwaga! Tryb pełnoekranowy można uzyskać klikając (po włączeniu filmu) w ikonkę YouTube w prawym dolnym rogu.

Msze św. gregoriańskie

2014-02-01

News

Zdarza się, że co jakiś czas zwykle z tyłu jednego czy drugiego kościoła ktoś zostawia plik kartek z modlitwą zwaną "Nowenną do św. Judy Tadeusza". Modliwa jak modlitwa - w jej treści nie kryłoby się może nic złego, gdyby nie ostatnie zdania, które czynią z Pana Boga kogoś w rodzaju "automatu do spełniania życzeń"'. Owe kontrowersyjne zdania brzmią mniej więcej tak: "Jeśli codziennie przez 9 dni 6 razy odmówi się tę Nowennę, nie zdarzyło się, by ktoś nie został wysłuchany". I "P.S." do tego: 'Przepisz tę nowennę 12 razy i wyłóż w kościele'. Brzmi jak wróżba, jak magia, a to stoi w zdecydownej sprzeczności z I Przykazaniem Bożym: 'Nie będziesz miał bogów swiss replica watches cudzych przede Mną'. Jak w takim kontekście wytłumaczyć istniejący w Kościele zwyczaj odprawiania trzydziestu Mszy św. pod rząd, zwanych Mszami gregoriańskimi? Czy i tu nie ma jakiejś przesady, mitu, przesądu? Warto poświęcić temu tematowi chwilę uwagi.

:: więcej

Intencja Apostolstwa Modlitwy na PAŹDZIERNIK 2017

2013-02-03

260różaniec3.jpg

Intencja ogólna: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.

:: więcej

W najbliższym czasie

Porzadek Mszy Św.

W październiku:

Poniedziałek 18:00
Wtorek 18:00
Środa 18:00
Czwartek  8:00*
Piątek 18:00
Sobota 18.00**

Niedziela i święto:
8:30    10:30     16:00